Çerez Örnek
canlı destek
Dekanımızın Ziyareti

Fakültemiz Dekanı Sayın Prof. Dr. Banu YÜCEL Bölümümüzü ve Araştırma-Üretim Alanlarımızı Ziyaret Etti.

Fakültemiz Dekanı Sayın Prof. Dr. Banu YÜCEL ile Bölümümüze ait Araştırma, Uygulama ve üretim alanlarımızı inceledik.

Bölümümüz bünyesinde uygulamalı yürütülen proje çalışmalarını yerinde inceledik ve proje yürütücülerinden konu hakkında bilgiler aldık.

Ar-Ge, inovasyon odaklı çalışmalardan Prof. Dr. Ayşe GÜL öncülüğünde yürütülen "Geleneksel Seralarda Topraksız Tarım" projesi ile ilgili bölüm Doktora öğrencimiz Özgün ÜNAY Dekan hocamızı bilgilendirdi. Yaklaşık 400 m2 büyüklüğündeki serada su kültürü ve perlit kültüründe üretilen kıvırcık salata ve taze soğan araştırmaları tanıtıldı.

Üniversite-Sanayi işbirliği çerçevesinde Prof. Dr. Serra HEPAKSOY ve Doç. Dr. Murat İSFENDİYAROĞLU ile Ulaş Sulama ve İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. işbirliğinde yürütülen “Sert Çekirdekli Meyve Türleri için Anaç Üretiminde Yeni Teknolojiler” projesi yerinde incelendi. Çalışmalar hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

Üniversitemiz BAP birimi destekli Prof. Dr. M. Ercan ÖZZAMBAK öncülüğündeki Dr. Emrah ZEYBEKOĞLU tarafından yürütülen “Farklı vegetasyon süreleri ve gübre uygulamalarının Topraksız kültürde kesme çiçek için yetiştirilen bazı nergis çeşitlerinde soğan verimi ve kalitesine etkileri” projesini yerinde inceleyen Dekanımız Prof. Dr. Banu YÜCEL’e proje konusunda detaylı bilgilendirme yapıldı.

Bölümümüz zeytin ve mandarin üretim parselleri ile fide üretimi, Örtüaltı yetiştirme seraları ve diğer üretim alanlarını yerinde inceleyen Dekan hocamıza konu hakkında bilgilendirme Bölüm Başkanımız Prof. Dr. İbrahim DUMAN tarafından yapıldı.

Ayrıca Sayın Dekanımıza araştırma, uygulama, eğitim ve üretim çalışmalarımıza ilişkin alt yapı (personel, sulama, elektrik, alet ekipman, çatı onarım vb.) sorunlarımız hakkında bilgilendirme yapılarak eksikliklerimizin giderilmesi hususunda kendisi ile bilgi alışverişi yapılmıştır.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ